CDQ2WB32-20DZ-X235
Product ID:384629
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB32-20DZ-X235
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size ensures strong and reliable force output for industrial applications.
  • 3Standard 20mm stroke for consistent and controlled linear motion.
  • 4Through-hole mounting style (B) for easy and secure installation.
  • 5Customizable piston rod end (X235) to meet specific application requirements.
Product Details
CDQ2WB32-20DZ-X235
Made To Order
Change Of Piston Rod End Of Double Rod Cylinder
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm