CDQ2WB32-50DZ-M9PM
Product ID:383951
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2WB32-50DZ-M9PM
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size with 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch (M9PM) with PNP output and indicator light for easy monitoring.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 5Durable design with Rc/M thread ports and standard rod end female thread.
Product Details
CDQ2WB32-50DZ-M9PM
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm