CDQ2WB32-5DZ-F7NV
Product ID:301034
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB32-5DZ-F7NV
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Solid-state auto switch with NPN output for reliable signal transmission.
  • 3Compact 5mm stroke ideal for applications requiring short, precise movements.
  • 432mm bore size provides strong force output for various industrial uses.
  • 5Durable construction with standard through-hole mounting for easy installation.
Product Details
CDQ2WB32-5DZ-F7NV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm