CDQ2WB32F-10DZ
Product ID:393088
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB32F-10DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 232mm bore size provides optimal force for industrial automation tasks.
  • 3Standard 10mm stroke ensures precise linear motion control.
  • 4Built-in one-touch fittings simplify installation and maintenance.
  • 5Through-hole mounting design for versatile and secure installation.
Product Details
CDQ2WB32F-10DZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
Built-in One-touch Fittings
Bore Size
Bore Size 32 mm