CDQ2WB32TF-30DMZ
Product ID:393012
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB32TF-30DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size provides optimal force for industrial applications.
  • 3Standard 30mm stroke ensures reliable and consistent performance.
  • 4Rod end male thread (M) for easy and secure mounting.
  • 5G port thread (TF) ensures compatibility with standard pneumatic fittings.
Product Details
CDQ2WB32TF-30DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm