CDQ2WB50TF-15DMZ
Product ID:393314
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB50TF-15DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 250mm bore size provides strong and reliable linear motion.
  • 3Standard 15mm stroke suitable for compact applications.
  • 4Rod end male thread for easy and secure mounting.
  • 5G port thread type ensures compatibility with standard fittings.
Product Details
CDQ2WB50TF-15DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm