CDQ2WB80-100DZ-M9BA
Product ID:384507
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB80-100DZ-M9BA
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Water-resistant auto switch (M9BA) with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 3Standard 100mm stroke and 80mm bore size for versatile industrial applications.
  • 4Through-hole mounting design for easy and secure installation.
  • 5Durable construction with 2-wire, DC24V-compatible solid-state auto switch.
Product Details
CDQ2WB80-100DZ-M9BA
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 80 mm