CDQ2WB80-15DCMZ
Product ID:393182
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB80-15DCMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 280mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 315mm standard stroke ensures compact and efficient operation.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 5Compatible with auto switches (optional) for advanced control and monitoring.
Product Details
CDQ2WB80-15DCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 80 mm