CDQ2WB80TF-20DZ
Product ID:392814
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB80TF-20DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 280mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 3Standard 20mm stroke ensures consistent and reliable operation.
  • 4G port thread type for easy and secure connection to pneumatic systems.
  • 5Through-hole mounting style for versatile installation options.
Product Details
CDQ2WB80TF-20DZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 80 mm