CDQ2WF12-10DMZ
Product ID:392461
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WF12-10DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Rod-side flange style for secure and stable mounting.
  • 312mm bore size for compact yet powerful pneumatic operation.
  • 4Standard 10mm stroke for precise linear motion control.
  • 5Rod end male thread for versatile attachment options.
Product Details
CDQ2WF12-10DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 12 mm