CDQ2WL100-50DMZ-XC6
Product ID:384080
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2WL100-50DMZ-XC6
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 2100mm bore size provides high force output for demanding applications.
  • 4Foot mounting style (L) for secure and stable installation.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2WL100-50DMZ-XC6
Made To Order
Retaining Ring,Piston Rod,Rod End Nut Made of Stainless Steel
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm