CDQ2WL32-30DMZ
Product ID:384377
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WL32-30DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 232mm bore size provides optimal force for industrial applications.
  • 3Standard 30mm stroke ensures precise and reliable movement.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and versatile mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2WL32-30DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm