CDQ2WL32-75DMZ
Product ID:393148
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WL32-75DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 232mm bore size delivers strong and precise linear motion.
  • 3Standard 75mm stroke suitable for a wide range of applications.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and versatile mounting.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2WL32-75DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm