CDQ2WL32-75DZ-M9NMAPC
Product ID:393066
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WL32-75DZ-M9NMAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Solid-state auto switch with M8-3 pin connector for easy installation and connectivity.
  • 3Standard stroke of 75mm and 32mm bore size for versatile industrial applications.
  • 4Pre-wired with a 1m lead wire and supports DC5V, 12V, and 24V for flexible power options.
  • 5Durable foot-style mounting design ensures stability and long-term performance.
Product Details
CDQ2WL32-75DZ-M9NMAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm