CDQ2WL80-25DMZ
Product ID:392443
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WL80-25DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 280mm bore size delivers high force output for demanding industrial tasks.
  • 325mm standard stroke ensures consistent and reliable linear motion.
  • 4Foot-style mounting (L) provides easy and secure installation.
  • 5Rod end male thread (M) allows for versatile connection options.
Product Details
CDQ2WL80-25DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm