CDQ2WLC32-100DZ-M9NM3
Product ID:393062
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WLC32-100DZ-M9NM3
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Compact foot style (LC) for space-saving installation in tight environments.
  • 3Solid-state auto switches (M9NM) with indicator light for reliable feedback.
  • 44-sided auto switch mounting groove (Z) for flexible sensor placement.
  • 5Standard 100 mm stroke and 32 mm bore size for versatile industrial use.
Product Details
CDQ2WLC32-100DZ-M9NM3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm