CDQ2WLC32-40DZ
Product ID:384381
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WLC32-40DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Compact foot mounting style saves space and simplifies installation.
  • 332 mm bore size and 40 mm stroke for reliable performance in automation.
  • 4Auto switch mounting grooves on multiple sides for flexible sensor placement.
  • 5Standard design with Rc/M thread ports for compatibility with common fittings.
Product Details
CDQ2WLC32-40DZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm