CDQ2WLC32-75DZ
Product ID:392539
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WLC32-75DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Compact foot style (LC) for space-saving installation.
  • 332mm bore size with 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
  • 5Standard Rc/M thread ports for reliable pneumatic connections.
Product Details
CDQ2WLC32-75DZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm