CDQ2YA32TN-100DFCMZ
Product ID:384632
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2YA32TN-100DFCMZ
Key Features
  • 132mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 2100mm standard stroke for precise linear motion control.
  • 3NPT port type ensures secure and leak-free pneumatic connections.
  • 4Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 5Rubber bumper cushion for smooth and quiet end-of-stroke damping.
Product Details
CDQ2YA32TN-100DFCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option 2
Rod End Male Thread
Cushion
Rubber Bumper
Body Option
With Boss In Head Side
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm