CDQ2YA63-100DCMZ-M9BWVZ
Product ID:393003
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2YA63-100DCMZ-M9BWVZ
Key Features
  • 1Built-in auto switch with 2-color indicator for easy monitoring and control.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 3Rubber bumper cushioning for smooth and quiet cylinder movement.
  • 44-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V) power supply for versatile use.
Product Details
CDQ2YA63-100DCMZ-M9BWVZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option 2
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Type
Rc
Bore Size
Bore Size 63 mm