CDQ2YB32-30DCZ-M9PVSAPC
Product ID:384346
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2YB32-30DCZ-M9PVSAPC
Key Features
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both extending and retracting strokes.
  • 332mm bore size and 30mm standard stroke provide optimal force and precision for automation applications.
  • 4Rubber bumper cushioning reduces impact noise and extends cylinder lifespan.
  • 5Pre-wired with a 0.5m lead wire and supports DC5V, 12V, and 24V for versatile voltage compatibility.
Product Details
CDQ2YB32-30DCZ-M9PVSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option 2
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm