CDQ2YB50-100DCMZ
Product ID:392496
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2YB50-100DCMZ
Key Features
  • 150mm bore size for powerful and precise linear motion.
  • 2100mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 4Rubber bumper cushion for smooth and quiet end-of-stroke damping.
  • 5Rod end male thread for easy and secure mounting.
Product Details
CDQ2YB50-100DCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option 2
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Type
Rc
Bore Size
Bore Size 50 mm