CDQ2YD50TN-35DCZ-M9BLS
Product ID:392474
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2YD50TN-35DCZ-M9BLS
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch with indicator light for precise position detection.
  • 2Double-acting design ensures reliable operation in both directions.
  • 3NPT port type for secure and leak-free air connections.
  • 4Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
Product Details
CDQ2YD50TN-35DCZ-M9BLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option 2
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm