CDQ2YL32-30DCZ-M9NWLS
Product ID:384087
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2YL32-30DCZ-M9NWLS
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for easy position detection.
  • 2Double-acting design ensures reliable bidirectional operation.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for clear status monitoring.
  • 4Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible installation.
Product Details
CDQ2YL32-30DCZ-M9NWLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option 2
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
Rubber Bumper
Body Option
Standard
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm