CDQMA100-15-M9N
Product ID:384088
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA100-15-M9N
Key Features
  • 1Built-in magnet auto switch for precise positioning and easy installation.
  • 2100mm bore size and 15mm stroke for robust performance in automation systems.
  • 3Solid-state auto switch with NPN output for reliable and durable sensing.
  • 4Includes indicator light and 0.5m lead wire for convenient setup and monitoring.
  • 5Compatible with DC 5V, 12V, and 24V power supplies for versatile applications.
Product Details
CDQMA100-15-M9N
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 100 mm