CDQMA100-15-M9PWV
Product ID:384089
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA100-15-M9PWV
Key Features
  • 1Built-in magnet for auto-switch functionality, ensuring reliable position detection.
  • 2100mm bore size and 15mm standard stroke for robust performance in automation applications.
  • 4Versatile mounting style with both ends tapped for flexible installation options.
  • 53-wire (PNP) configuration with a 0.5m lead wire, compatible with DC5V, 12V, and 24V power supplies.
Product Details
CDQMA100-15-M9PWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm