CDQMA100-20-M9B
Product ID:384097
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA100-20-M9B
Key Features
  • 1Built-in magnet for auto-switch functionality, enhancing automation efficiency.
  • 2100mm bore size and 20mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for reliable operation and easy monitoring.
  • 4Compatible with DC10~28V, offering flexibility in voltage requirements.
  • 5Both ends tapped style for versatile mounting options in various setups.
Product Details
CDQMA100-20-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm