CDQMA100-30-M9BV
Product ID:384093
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA100-30-M9BV
Key Features
  • 1Built-in auto switch (M9BV) with indicator light for easy position detection.
  • 2100mm bore size and 30mm standard stroke for robust performance.
  • 3Both ends tapped mounting style for versatile installation options.
  • 4Solid-state auto switch with 2-wire, 0.5m lead wire, and DC24V compatibility.
  • 5Durable construction with M/Rc thread ports for reliable pneumatic operations.
Product Details
CDQMA100-30-M9BV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm