CDQMA100-35-M9B
Product ID:384091
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA100-35-M9B
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for precise position detection.
  • 2100mm bore size and 35mm stroke for robust performance.
  • 3Solid-state M9B auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 4Dual tapped ends for versatile mounting options.
  • 524V DC compatible with a 0.5m lead wire for convenient installation.
Product Details
CDQMA100-35-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm