CDQMA100-45
Product ID:384100
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA100-45
Key Features
  • 1100mm bore size for powerful and precise operation.
  • 245mm standard stroke length for versatile applications.
  • 3Optional auto switch with built-in magnet for enhanced functionality.
  • 4Both ends tapped style for flexible mounting options.
  • 5Durable construction with M thread/Rc port thread type.
Product Details
CDQMA100-45
Auto Switch
Without Auto Switch
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm