CDQMA100-5
Product ID:384095
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA100-5
Key Features
  • 1100mm bore size for powerful and precise linear motion control.
  • 2Standard 5mm stroke ensures consistent and reliable operation.
  • 3Both ends tapped mounting style for versatile installation options.
  • 4Optional built-in magnet auto switch for easy position detection.
  • 5Compatible with M thread and Rc port types for flexible connectivity.
Product Details
CDQMA100-5
Auto Switch
Without Auto Switch
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm