CDQMA100-50-M9NV
Product ID:384101
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA100-50-M9NV
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a magnet for precise position detection.
  • 2100mm bore size and 50mm standard stroke for robust performance.
  • 3Solid-state auto switch (M9NV) with NPN output and indicator light.
  • 4Durable construction with both ends tapped for versatile mounting.
  • 5Compatible with DC 5V, 12V, and 24V (4.5~28V range) for flexible power options.
Product Details
CDQMA100-50-M9NV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm