CDQMA100-5-M9BV
Product ID:384094
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA100-5-M9BV
Key Features
  • 1Built-in magnet for auto switch functionality, ensuring precise positioning.
  • 2100mm bore size and 5mm standard stroke for compact and efficient operation.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Durable both ends tapped mounting style for versatile installation options.
  • 5DC24V (10~28V) compatible, 2-wire perpendicular switch with 0.5m lead wire.
Product Details
CDQMA100-5-M9BV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm