CDQMA32-100-M9PL
Product ID:393031
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMA32-100-M9PL
Key Features
  • 1Built-in magnet for auto-switch functionality, ensuring precise position detection.
  • 232mm bore size and 100mm stroke for optimal performance in automation applications.
  • 4Durable construction with both ends tapped style for versatile mounting options.
  • 5Long 3m lead wire and wide voltage range (DC4.5~28V) for flexible installation and operation.
Product Details
CDQMA32-100-M9PL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm