CDQMA32-10-M9PV
Product ID:384086
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA32-10-M9PV
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable auto-switching functionality.
  • 232mm bore size with a standard 10mm stroke for precise motion control.
  • 3Solid-state auto switch with PNP output and indicator light for easy monitoring.
  • 4Durable both ends tapped mounting style for versatile installation.
  • 5Operates with DC 5V, 12V, or 24V (4.5~28V range) for flexible power options.
Product Details
CDQMA32-10-M9PV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm