CDQMA32-30-M9NV
Product ID:384096
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA32-30-M9NV
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch (M9NV) with indicator light for precise position detection.
  • 232mm bore size and 30mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 33-wire NPN output and supports DC voltage (5V, 12V, 24V) for flexible integration.
  • 4Both ends tapped mounting style for easy installation and alignment.
  • 5Includes 0.5m lead wire and grommet for durable electrical connections.
Product Details
CDQMA32-30-M9NV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm