CDQMA32-50-M9PWV
Product ID:384099
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA32-50-M9PWV
Key Features
  • 1Built-in magnet with auto switch for precise position detection.
  • 232mm bore size and 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 3M9PWV solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Dual mounting style (both ends tapped) for flexible installation.
  • 53-wire (PNP) configuration with 0.5m lead wire, compatible with DC5V-24V.
Product Details
CDQMA32-50-M9PWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm