CDQMA32TF-30-M9PAMDPC
Product ID:393014
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMA32TF-30-M9PAMDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise auto-switching functionality.
  • 2Water-resistant 2-color indicator auto switch for durability in harsh environments.
  • 3Pre-wired M12-4 pin connector for easy installation and reduced setup time.
  • 4Versatile voltage compatibility (DC 5V, 12V, 24V) for flexible integration.
  • 5Both ends tapped mounting style for secure and adaptable installation.
Product Details
CDQMA32TF-30-M9PAMDPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm