CDQMA32TN-35-M9PVSDPC
Product ID:384013
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA32TN-35-M9PVSDPC
Key Features
  • 2Versatile mounting style with both ends tapped for flexible integration into systems.
  • 332mm bore size and 35mm standard stroke for reliable performance in automation applications.
  • 4NPT port thread type ensures secure and leak-free connections in pneumatic systems.
  • 5Auto switch features indicator light, 3-wire (PNP), and supports DC voltage (4.5~28V) for broad compatibility.
Product Details
CDQMA32TN-35-M9PVSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm