CDQMA32TN-40-M9BAV
Product ID:384643
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMA32TN-40-M9BAV
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for precise position detection.
  • 2Water-resistant 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Solid-state auto switch with 0.5m lead wire for flexible installation.
  • 5Standard 40mm stroke and 32mm bore size for versatile applications.
Product Details
CDQMA32TN-40-M9BAV
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm