CDQMA40-35-M9BL
Product ID:393116
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMA40-35-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise auto-switching functionality.
  • 240mm bore size and 35mm stroke for robust performance.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 4Compatible with DC10~28V, offering flexible voltage options.
  • 5Durable both ends tapped style for secure mounting.
Product Details
CDQMA40-35-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 40 mm