CDQMA50-100-A93
Product ID:392468
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMA50-100-A93
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable auto-switching functionality.
  • 2Dual-end tapped mounting style for versatile installation options.
  • 350mm bore size ensures strong and consistent performance.
  • 4Includes reed auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 5Compatible with both DC24V and AC100V power supplies.
Product Details
CDQMA50-100-A93
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 50 mm