CDQMA50-75-M9BL
Product ID:300902
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMA50-75-M9BL
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch (M9BL) with indicator light for precise position detection.
  • 250mm bore size and 75mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Both ends tapped mounting style for easy installation and flexibility.
  • 4DC24V (10~28V) 2-wire auto switch with 3m lead wire for convenient connectivity.
  • 5Durable design with M thread/Rc port options for reliable performance in automation systems.
Product Details
CDQMA50-75-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 50 mm