CDQMA50-75-M9NWV
Product ID:384111
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA50-75-M9NWV
Key Features
  • 1Built-in magnet with auto switch for precise positioning and easy installation.
  • 250mm bore size and 75mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 4Supports multiple voltages (DC5V, 12V, 24V) with a 0.5m lead wire for flexible integration.
Product Details
CDQMA50-75-M9NWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 50 mm