CDQMA50TF-15-M9NWMDPC
Product ID:384158
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA50TF-15-M9NWMDPC
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 250mm bore size and 15mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Pre-wired M12-4 pin connector simplifies installation and reduces setup time.
  • 4Solid-state auto switch with NPN output for reliable performance in automation.
  • 5Dual mounting style (both ends tapped) offers flexible installation options.
Product Details
CDQMA50TF-15-M9NWMDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm