CDQMA50TN-25-M9BAV
Product ID:384189
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA50TN-25-M9BAV
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for precise position detection.
  • 2Water-resistant 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 3NPT port thread ensures secure and leak-free connections.
  • 4Solid-state auto switch with 0.5m lead wire for DC24V (10~28V) operation.
  • 5Durable both-ends tapped mounting style for versatile installation.
Product Details
CDQMA50TN-25-M9BAV
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm