CDQMA63-35-M9BWSAPC
Product ID:384250
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA63-35-M9BWSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet with auto switch for reliable position detection and automation control.
  • 263mm bore size and 35mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch (M9BWSAPC) for easy monitoring and durability.
  • 4Pre-wired M8-3 pin connector and 0.5m lead wire for quick and hassle-free installation.
  • 5Compatible with DC10~28V voltage, offering flexibility in various power supply environments.
Product Details
CDQMA63-35-M9BWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 63 mm