CDQMA63-50-M9B
Product ID:384106
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA63-50-M9B
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch (M9B) with indicator light for precise positioning.
  • 263mm bore size and 50mm standard stroke for robust performance in automation.
  • 3DC24V (10~28V) compatible, 2-wire, 0.5m lead wire for easy integration.
  • 4Both ends tapped mounting style for flexible installation options.
  • 5Includes grommet and in-line design for durability and convenience.
Product Details
CDQMA63-50-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 63 mm