CDQMA63TN-40-M9NWSAPC
Product ID:392985
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMA63TN-40-M9NWSAPC
Key Features
  • 1Built-in auto switch with 2-color indicator for easy monitoring and control.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 3Standard 40mm stroke provides reliable and consistent performance.
  • 4Pre-wired connector (M8-3 pin) simplifies installation and setup.
  • 5Wide voltage range (DC4.5~28V) for versatile compatibility in various applications.
Product Details
CDQMA63TN-40-M9NWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 63 mm