CDQMA63TN-50-M9BAVZ
Product ID:393113
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMA63TN-50-M9BAVZ
Key Features
  • 1Built-in magnet with auto switch for precise positioning and automation.
  • 2Water-resistant 2-color indicator auto switch for durability in harsh environments.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Standard 50mm stroke and 63mm bore size for versatile industrial applications.
  • 5Includes 5m lead wire and operates on DC24V (10~28V) for flexible installation.
Product Details
CDQMA63TN-50-M9BAVZ
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 63 mm